Сподели

Търсене на имоти

Центърът за управление на транспортния трафик в град Пловдив посетен от представители на Европейската комисия

Центърът за управление на транспортния трафик в град Пловдив, създаден с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Регионално развитие“ (ОПРР) 2007-2013 г., е бил посетен на 15.06.2017 г. от представители на Европейската комисия (ЕК), информира официалният портал на Община Пловдив. Изграждането на центъра за управление на трафика в града е част от успешно реализираните дейности в рамките на проекта за устойчив градски транспорт, е съобщил по време на посещението заместник-кметът по транспорт на общината инж. Златин Велев. Заедно с представителите на Европейската комисия, сред които директорът на дирекция „Изграждане на административен капацитет“ в Генерална дирекция „Регионална и градска политика“ на ЕК Витория Алиата ди Вилафранка, в посещението на Центъра, е участвала и заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството и ръководител на Управляващия орган на ОПРР Деница Николова. Събитието е част от програмата на проведения в Пловдив на 15 и 16 юни т.г. двудневен работен семинар на тема „Интелигентни градове“, открит лично от министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков.

Освен изградения Център за управление на трафика, другите по-важни резултати от реализацията на проекта за устойчив градски транспорт на Пловдив са:
  • намаление над 3 пъти на пътно-транспортните произшествия на 50-те модернизирани кръстовища в град Пловдив;
  • спад на разходите за електроенергия на обновените светофарни уредби от 270 000 на 130 000 лева, като с реализираните икономии са реконструирани още 11 светофара, които предстои да бъдат включени в системата за управление на трафика;
  • изградена 48-километрова велоалейна мрежа, допринесла за значителен ръст на гражданите, предпочели да използват по-екологичния алтернативен транспорт.
 
С цел да бъде постигнато оптимално контролиране на транспортния трафик,  кръстовищата в Пловдив са разделени на отделни групи, които в различните части на града се управляват по различни методи, е пояснил инж. Златин Велев, а именно:
- чрез синхронизирането на светофарните уредби по основните пътни булеварди и събразяването на трафика в отделните часови пояси, е осигурена зелена вълна в определени направления;
- за единични кръстовища в града е постигнат собствен цикъл на автоматично управление,  който се извършва чрез трафик-детектори;
-  диспечерският център за контрол и управление на градските автобусни линии осигурява по-добро качество на предоставяната на гражданите услуга.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини